Ubezpieczenie na życie po 70 roku życia

Czy osoby po 70. roku życia nadal mogą się ubezpieczyć? Jak najbardziej. Z uwagi na starzejące się społeczeństwo (w Polsce żyje około 7 mln osób po 65. życia) towarzystwa ubezpieczeniowe są otwarte na nowych klientów, w tym i seniorów. Z naszego tekstu dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania idealnej oferty tego typu.

Lista ryzyk to podstawa

Kluczowym aspektem polisy na życie jest lista ryzyk, czyli zdarzeń, które sprawią, że ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Ubezpieczyciel może wykluczyć pewne okoliczności z polisy dotyczące śmierci ubezpieczonego lub pobytu w szpitalu. Z ubezpieczenia mogą być wyłączone niektóre poważne choroby, dlatego musisz dokładnie wczytać się w listę i przeanalizować propozycję towarzystwa ubezpieczeniowego pod tym kątem. W ten sposób masz pewność, że Twoi bliscy otrzymają odszkodowanie w większości typowych okoliczności.

Zwróć uwagę na ważność polisy

Obecnie na rynku ubezpieczeniowym znajdziemy co najmniej kilkanaście firm oferujących tego typu produkty. Samych ofert jest już kilkadziesiąt. Różnią się nie tylko zakresem, ale również długością obowiązywania. Najczęściej spotykamy dwa warianty:

  • polisy bezterminowe, które są ważne przez całe życie. W niektórych przypadkach po przekroczeniu określonego wieku (np. 85 lat) polisa staje się bezskładkowa, to znaczy, że ubezpieczony już jej nie opłaca, ale jest ona nadal ważna,
  • polisy terminowe mogą wygasać np. po 70 roku życia. Z punktu widzenia seniora nie jest to korzystne rozwiązanie.

Ponadto towarzystwa ubezpieczeniowe kierują swoje propozycje do osób w różnym wieku. Niektóre polisy dla seniorów można już zawrzeć, gdy ma się ukończone 55 lat, w innych wypadkach będzie 60. lub 65. rok życia. Poza tym zwróćmy uwagę na górną granicę wieku – w Polsce wynosi ona 85 lat, ale firmy mogą mieć inną, np. ukończony 72. rok życia. Oznacza to, że starsze osoby nie będą mogły skorzystać z tej konkretnej oferty.

Polisa dla seniora a stan zdrowia

W wypadku młodych osób ubezpieczyciel wymaga wypełnienia bardzo szczegółowej ankiety dotyczącej stanu zdrowia. Niekiedy konieczne jest udanie się na badania (na koszt ubezpieczyciela), dzięki czemu ubezpieczyciel może określić ryzyko, jakie wiąże się z zawarciem polisy na życie. Jednak w przypadku seniorów jest inaczej. Towarzystwa ubezpieczeniowe proszą jedynie o wypełnienie ogólnej ankiety, ponieważ osoby po 60. czy 70. roku życia siłą rzeczy spotkały już poważne problemy zdrowotne. Dokładna weryfikacja nie jest konieczna. Czasami wiąże się jednak z pewnym warunkiem, np. pełne odszkodowanie nie będzie możliwe, gdy ubezpieczony poniesie śmierć w ciągu kilku miesięcy od podpisania polisy.

Suma ubezpieczenia – na co ma wpływ?

Senior decydujący się na polisę na życie, musi zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia. Jest to maksymalna kwota, jaką otrzymają uposażeni w chwili śmierci ubezpieczonego. W wypadku seniorów rzadko istnieje możliwość, aby ubezpieczyć się na przykład na milion złotych. Mówimy więc raczej o kwotach od 10 do 100 tysięcy zł. Musisz być świadomy, że im suma ubezpieczenia wyższa, tym wyższa miesięczna składka za ubezpieczenie.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie dla osoby po 70. roku życia?

Wysokość comiesięcznej składki ubezpieczeniowej zależy od zakresu polisy, sumy ubezpieczenia, wieku ubezpieczonego, ale także wyboru dodatkowych usług, takich jak medyczny Assistance. Podsumowując, składka może wynieść od 100 do kilkuset złotych.

Szukasz ubezpieczenia dla osoby po 70. roku życia? W Eurofinance porównamy dla Ciebie kilkanaście ofert ubezpieczeń na życie dla seniorów. Skontaktuj się z naszym biurem w Lublinie, aby odszukać najkorzystniejszą propozycję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here