herbata

Herbata rooibos jest czerwoną herbatą o wielu właściwościach prozdrowotnych. Wyróżnia się przede wszystkim oryginalnym smakiem oraz barwą, a także wysoką zawartością składników mineralnych, polifenoli, a niską tkaniny. Dodatkowa smakuje ona doskonale z miodem i mlekiem. Czym dokładnie jest czerwona herbata? W jaki sposób parzyć herbatę rooibos? Jakie posiada właściwości prozdrowotne? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/herbata-rooibos-poznaj-moc-tego-czerwonego-naparu/ 

Herbata czerwona rooibos – czym jest? 

Czerwona herbata rooibos, tak naprawdę wcale nie jest herbatą. Jest to napar rośliny przyrządzany z liści czerwonokrzewu afrykańskiego. Tak żeby były wykorzystywane kiedyś przez rodzimych mieszkańców Afryki do przyrządzania gorącego napoju, a popularność zyskał w okresie kolonizacji RPA przez Brytyjczyków. Herbata rooibos nazywana jest herbatą, ponieważ napar przyrządzony jest w taki sposób, w jaki parzy się tradycyjną herbatę. Jednak różni się pod wieloma aspektami od tradycyjnej herbaty. 

Jak parzyć rooibos? 

Herbata rooibos zaparzona jest w prosty sposób. Wystarczy zalać łyżeczkę suszu z gorącą wodą, po czym zaparzać pod przykryciem przez około 5 minut. Najlepiej służb zalewać wodą lekko przestudzoną, o temperaturze 90-95 stopni. Do naparu należy dodać odrobinę miodu lub mleka, a także sok z cytryny. 

Herbata rooibos – kto może ją pić? 

Napar z czerwonej herbaty mogą pić wszystkie. Tym, co wyróżnia napar jest brak zawartości kofeiny, zatem mogą być go nawet dzieci czy kobiety w ciąży. Ponadto napar rooibos może być spożywany przez osoby, które chcą cieszyć się wyśmienitym smakiem bez jednoczesnego pobudzenia organizmu. Napar stanowi bowiem doskonałe źródło antyoksydantów, zatem może być doskonałym rozwiązaniem dla osób często zapadających na infekcje cierpiących na stany zapalne, w okresie rekonwalescencji czy podczas choroby nowotworowej. 

Jakie właściwości prozdrowotne posiada herbata rooibos? 

Herbata rooibos wyróżnia się przede wszystkim wysoką zawartością składników mineralnych, takich jak magnez, słód, potas, wapń oraz fosfor. Posiada też żelazo, miedź i mangan. Co więcej napar rooibos dostarcza licznych antyoksydantów. Wyjątkowym związkiem występującym w herbacie rooibos jest a z palety na, którą znaleźć można wyłącznie w czerwono przebieg. Regularne spożywanie naparu może wymagać funkcjonowanie organizmu. 

Zewnętrzny stosowanie naparu w postaci okładów może łagodzić zmiany skórne, stany zapalne, alergię lub trądzik. Co więcej może być wykorzystywany jako tonik o właściwościach łagodzących i odmładzających. 

Zobacz też: http://www.niebonie.pl/maka-migdalowa-czym-jest-i-jakie-ma-wlasciwosci/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here