5 sposobów na szybką poprawę pamięci

Uczysz się do egzaminu lub intensywnie pracujesz nad projektem w pracy i czujesz się zmęczony, a przed tobą jeszcze wiele godzin aktywności? Potrzebujesz szybkiej regeneracji? Dowiedz się, jak szybko zrelaksować umysł, jak uzupełnić elektrolity i nawodnić się i wreszcie, jak szybko poprawić zdolność zapamiętywania. Oto pięć sposobów:

Podkręć swoje zdolności kojarzenia i koncentracji dzięki tym metodom, a o wiele łatwiej osiągniesz efekty w nauce i pracy. Zdarza się, że przyczyny rozkojarzenia są prozaiczne – mogą być na przykład wynikiem nieprawidłowego nawodnienia, niewyspania, bądź zbyt długiego czasu pracy bez przerwy. Niekiedy wystarczą: krótka gimnastyka przy otwartym oknie bądź zwyczajna przerwa, aby przełamać impas i odzyskać zdolności zapamiętywania. Prawidłowe nawodnienie i uzupełnienie elektrolitów to może być sposób. Dlatego warto sięgnąć po elektrolity do picia.

1. Jak uzupełnić elektrolity, by poprawić zdolności koncentracji?

Elektrolity do picia np. elektrolity w tabletkach musujących bądź napoje izotoniczne, dzięki zawartości magnezu, mogą pozytywnie wpłynąć na układ nerwowy i tym samym na zdolność zapamiętywania. Elektrolity do picia spożywane w trakcie wysiłku intelektualnego pomagają nawodnić organizm i ograniczyć zmęczenie.

2. Wypoczynek to klucz do sukcesu – wyśpij się porządnie

Zarywanie nocy nie jest skuteczną strategią zdania egzaminu. W sytuacji, gdy uczysz się od wielu godzin i nie jesteś w stanie przyswajać już nowej wiedzy, najlepszym wyjściem może być udanie się na nocny spoczynek. Podczas snu twój mózg systematyzuje i utrwala zdobytą wiedzę. Może zatem zdarzyć się, że od nocnego zakuwania o wiele skuteczniejsze będzie pójście do łóżka i ponowne rozpoczęcie nauki rano.

3. Zrób sobie przerwę

Jeśli chcesz zachować zdolność koncentracji i zapamiętywania na wysokim poziomie, nie pracuj przez wiele godzin ciągiem. O wiele skuteczniejsze będzie robienie przerw co 40-50 minut. Pamiętaj, aby przerwy nie wykorzystywać na myślenie o nauce lub pracy. Przeglądanie mediów społecznościowych także nie zapewni umysłowi wymaganego wytchnienia. Lepiej wyjdź z pomieszczenia, wyjrzyj przez okno, pooddychaj świeżym powietrzem. Skup uwagę na czymś innym niż przedmiot nauki.

4. Zmień metodę nauki!

Lubisz uczyć się, czytając notatki? A może słuchasz nagranych wykładów lub rozwiązujesz ćwiczenia? Jeśli czujesz, że robisz się coraz bardziej znużony, zmień metodę nauki. Zamiast czytać kolejne rozdziały podręcznika lub wkuwać nowe słówka na pamięć, zacznij słuchać podcastów na dany temat lub układaj zdania z wykorzystaniem nauczonych wyrazów. Pozwól umysłowi wejść na nowe tory.

5. W zdrowym ciele zdrowy duch

Gdy wszelkie metody zawodzą, wypróbuj gimnastykę lub jakąkolwiek inną aktywność. Potańcz przez chwilę lub zrób kilka przysiadów przy otwartym oknie. Twój mózg dotleni się, a ty orzeźwisz umysł i podniesiesz zdolności zapamiętywania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here