woda termalna
fot. pixabay.com

Woda termalna to kosmetyk, który ma naprawdę wyjątkowe właściwości. Jest ona wyjątkowa ze względu na swoje pochodzenie, a także na to, jakie zawiera substancje. Sprawdź, dlaczego powinna znaleźć miejsce w twoim życiu!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/woda-termalna-jak-dziala-i-komu-jest-polecana/

Woda termalna

Pochodzi ona z głęboko ukrytych źródeł, które znajdują się nawet 6 tysięcy metrów pod ziemią. Przepływa ona przez kolejne warstwy ziemi i gromadzi w sobie mnóstwo pierwiastków śladowych. Pod wpływem ciepła zachodzą w niej również reakcje, które tworzą nowe cenne substancje.

Kąpiele w wodach termalnych wspomagają leczenie trądziku, łuszczycy, a także atopowego zapalenia skóry. Są one wówczas doprowadzane do basenu bez dodatkowego podgrzewania, a ich temperatura wynosi co najmniej 20 stopni Celsjusza.

Skład wody termalnej

W wodzie termalnej znajdziesz różne minerały oraz mikroelementy, które mają ogromnie pozytywny wpływ na naszą skórę. Poza tym woda ta jest czysta pod względem mikrobiologicznym. Jest także hipoalergiczna, a zawarte w niej składniki odkładają się w warstwie rogowej naskórka, a nawet głęboko przenikają w głębsze warstwy skóry, dzięki czemu koją i leczą.

Woda termalna stanowi również składnik wielu kosmetyków, które możemy stosować na co dzień. Kremy i balsamy wówczas powinno się używać na czystą skórę, kilka minut po jej umyciu.

Wodę termalną możesz również spotkać w kosmetykach w sprayu. Możesz ją nanosić bezpośrednio na skórę i później zebrać chusteczką lub zostawić na twarzy do wchłonięcia całkowitego.

Wody termalne można stosować cały rok, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Rano i wieczorem będzie doskonałą odmianą dla toniku, a w ciągu dnia odświeży skórę, a nawet utrwali makijaż! Można jej również używać na świeżo wydepilowaną skórę, a panowie mogą ją stosować jako kosmetyk zaraz po goleniu. Sprawdzi się także po opalaniu na solarium oraz przy podrażnieniach skóry spowodowanych różnymi czynnikami atmosferycznymi.

Przeczytaj też: http://www.niebonie.pl/jak-czesto-powinnysmy-brac-prysznic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here